O Optylux

Wybór okularów słonecznych to z pozoru prosty wybór. Należy jednak uważać na okulary za 15-30zł, które często sprzedawane są w kurortach turystycznych, czy przy okazji różnych imprez okolicznościowych. Takie okulary często nie zapewniają należytej ochrony przed promieniowaniem UV i nie są odpowiednio dopasowane do naszej twarzy, co może skutkować ich szybkim uszkodzeniem, czy nawet pogorszeniem wzroku.

Co warto wiedzieć o okularach przeciwsłonecznych?

Skala kategorii transmisji świetlnej

Posiadają one zazwyczaj oznaczenia od 1-4, jako skala określająca, tzw. kategorie transmisji świetlnej, dzięki czemu można dobrać odpowiednie soczewki do poziomu nasłonecznienia.

0 – szkła uniwersalne, stosowane na co dzień do różnych warunków
2 i 3 - to szkła odpowiednie dla naszej strefy geograficznej
4 - szkła sprawdzające się przy dużym nasłonecznieniu, np. w warunkach górskich, czy nad morzem.

Kolor szkieł

Kolor szkieł również nie jest tutaj bez znaczenia. Im ciemniejsze szkła, tym mniej przepuszczają światła i nadają się do warunków o dużym nasłonecznieniu.

Dobre okulary przeciwsłoneczne powinny redukować światło powstające w rezultacie odbicia od różnych powierzchni, np. wodnych (właściwości polaryzacyjne)...

O tych wszystkich cechach doskonale wiemy, dlatego nie musisz się martwić o to, że w naszym salonie dobierzesz nieodpowiednie oprawki i szkła odpowiednio do Twoich preferencji. W swojej ofercie posiadamy oprawki najlepszych światowych marek w bardzo atrakcyjnych cenach.

W naszej ofercie znajdziesz wiele luksusowych i ekskluzywnych marek. Zapraszamy do kontaktu w celu uzyskania szczegołów.